"...nothing very bad could happen to you there. If I could find a real-life place that'd
make me feel like Tiffany's..."

Veebruar raba ääres

Usun, et on aeg näidata, kuidas on lood meie tulevase koduga. Plaan on aprillis seal minu sünnipäeva pidada. Sissekolimisega on muidugi kahtlasem lugu, aga loodan, et millalgi mitte väga kauges tulevikus ka see õnnestub.
Praegu on rõhk vannitoal. Firmaga on põhimõtteline kokkulepe tehtud, aga tööd veel alanud ei ole. Välise kanalisatsiooniga on korras, seega hetkel tuleb tegeleda torude ja ehitusega. Kraanikauss on mul olemas, muud midagi. Loodetavasti tuleb KeskEst Ehitus OÜ meie juurde veel nüüd, veebruaris ja alustab esmaste töödega. Kõlab nii põnevalt! Plaan on valmis ja vannitoa aken ootab tellimist, firma valisin vist välja, selleks on Juta ja Kaido OÜ, kes tegi hea pakkumise, et valmistada meie vannituppa  sisse-välja avanev puitaken, nn talutüüpi aken, mis koosneb kahest aknaraamist, siseraamis kahe- või kolmekordne klaaspakett ja 4mm klaas välisraamis (jep, selline tark kopeeritud tekst). Ma ei tea, kas tegu on hea firmaga, nii et palun andke teada, kes on nendega koostööd teinud. Valisin just nemad, sest hinnaks pakuti pisut üle 500 euro (sarnast hinda ja isegi veidi odavamat pakuti ka, aga miskipärast tekkis just selle Jõgeva firma vastu mingit laadi usaldus), mis minu arvates on päris hea.
Sahvrisse tuleb vannituba.


Restaureerisin seda akent. Kuidas tundub?
Soome tüüpi akent ma ei tahtnud, sellel pidavat mõlemad klaasid koos liikuma  ja plastikakna välistasin restaureeritava maja väärikuse tõttu täiesti. Pean ütlema, et hinnavahe polnud ka nii jõhker, kui arvasin. Samas, mis seal salata, kirjutasin ka VÄGA paljudesse firmadesse ja küsisin pakkumisi. Esialgu vahetamegi välja vaid vannitoa akna, sest noh: raha. Pealegi on aknad üsna heas korras ning koridoriakna puhul olen isegi restaureerimiskunsti proovinud. Plaan on asendada aknad täpselt samasuguste uute korralike akendega. Nii saame seda rahulikus tempos teha ja üldpilt on siiski kena. Ja nagu olen ka varem öeldud - see maja on väga kvaliteetselt ehitatud. Kõike vana tasub seal säilitada ja olen kindel, et tänapäevased pappseintega buumiaegsed majad jäävad nii mõneski aspektis sellele alla.

Kraanikausi puhul oli mehe mõte (ja mina olin 100% nõus), et äge oleks kraankauss asetada tööpinnale, mitte kuskile laua sisse peita. Ma isegi ei mõelnud, millist kraanikaussi täpselt soovin, aga mulle jäi ette Höme sisustuspoe Instagrami konto ja põgusalt ka samade tegelaste Pinstli ja Kohvriga blogi.  Aeg-ajalt teevad nad kiirmüüke ja pakkusid mulle ideaalsena näivat kraanikaussi, mille eest küsiti 25 eurot ja tegu on kasutamata Ikea Törnvikeniga, mis muidu maksab 60-70 eurot. Ma küll ei taha, et mu kodu oleks üleni Ikea nagu nii mõnigi väga stiilne majapidamine, aga üht-teist on kohe päris kindlasti sealt. Veidi juba ootan uut Ikea trippi, kraan, dušš vms on üsna tõenäoline järgmise reisi eesmärk. Eks näis. Oma valgevaimustuse ja ikeahulluse sain rahuldatud Tartu korterit sisustades. Hetkel tahan natuke midagi muud, midagi omapärast, ehk isegi bohot.
Seal rõdul on juba praegu nii soe! Tulevikus saan täiega teiseks juuniks pruuniks.

Lisaks sahvrist arenevale vannitoale tekitab pisut muremõtteid tulevase köök-elutoa köögiosa lagi. See oli sisse kukkunud juba enne, kui meie majas möllama hakkasime. Katuseplaat oli sellest kohast ära vajunud ja muud polnudki vaja. Plaat on nüüd taas paigas ja lagi kuiv, aga vajab välja vahetamist. Ehituseksperdid, kes meil külas käinud on, on nimetanud seda üsna väikeseks probleemiks ja laelaud pole ka õnneks hirmus kallis. Köök-elutuba lõpeb verandaga ja pean ütlema, et see on juba praegu mu lemmiktuba - nii valgusküllane ja avar. Fantaasiat on muidugi ka üksjagu vaja. Mul näiteks on juba Little Dutchi mündirohelisele mänguköögile akna all nurgas koht täiesti välja mõeldud! Ehk jõuan lõpuks ka nende serviisi (mida juba enne last tahtsin) ka oma lapsele tellida. Olen neid serviise mitme korral kinkinud, aga omal veel polegi.

Siia tuleb tööpind ja aknast teisele poole Little Dutchi mänguköök.
Igal juhul on seis selline, et nädalavahetustel katsume leida võimaluse majas mütata, loodetavasti hakkab kohe-kohe vannitoaehitus pihta ja aprilliks saame ka uue lae.  Plaan on selline ja pöidlad pihku, et nii läheks, sest
"A goal without a plan is just a wish." -  Antoine de Saint-Exupéry


Eelmine
Enne ja praegu
Järgmine
Kuldne sügis

Lisa kommentaar

Email again:

Kommentaarid: 1

Kai Kubja Kas jaite juta ja kaidoga rahule? Jul 10, 2020