"...nothing very bad could happen to you there. If I could find a real-life place that'd
make me feel like Tiffany's..."

Turvatool

Kogu beebi turvalisusega seonduv on NII LAI teema, et olen selle guugeldamisega venitanud nii hälli kui ka tooli puhul viimase hetkeni. Nüüd jõudis see viimane hetk kätte ja annan Teilegi teada, millise valiku tegin.
Tegelikult tahtsin kirjutada hoopis sellest, mis tulevikust saab, aga tunnen, et pean selleks ennast veel koguma, väga pika "minu aja" leidma ja otsustama, millist suurepärast snäkki tulevikust rääkiva blogipostituse kõrvale söön. First thing first, yeah! Viimasel ajal olen palju mõelnud, mis saab blogist edasi ka blogi Instagramist, mis mulle ausalt öeldes suurt rõõmu valmistab, samas...milleks see kõik. Igal juhul on elu praegu üsnagi segane ja närvid on üsna viimse piiri peal ning aega kirjutada, isegi instada, on minimaalselt. Öeldakse, et kirjutuskrambist üle saamiseks tuleb lihstalt alustada...kuskiltki. Krampi mul pole, aga olen vägagi cranky. Seega kirjutan millestki kindlast, selgest ja juba otsustatust. Nimelt sellest, miks ma valisin preili Ellale turvatooli Axkid Minikid 2.0.

Turvahälli info jätsin täiesti uurimata ja võtsin Maxi-Cosi Cabriofixi puhtalt õe soovitusel. Tema käest sain isofixi aluse, aga hälli mitte, seega oli minu asi osta vaid sobiv hea häll. Olin vägagi rahul. Nüüd pidin isofixi aluse aga tagasi andma ja kuigi sellega aega oli, tahtsin nii oma enda ostetud hälli kui õe aluse koos ära pärandada. Vahepeal  turvavööga mässama hakata tundus nii mõttetu ja preili on nagunii piisavalt vana, suur ja istub väga hea meelega juba mitu kuud. Lisaks näis mulle, et pea on juba ülemisele äärele kahtlaselt lähedal.

Alustasin sellest, et ühinesin Facebooki gruppidega nagu "Laps turvaliselt autos" ja "Turvahällide ja -toolide jutunurk". Sealt leidsin kiiresti kevadise Plus Testi läbinud toolide nimistiku. Siis uurisin, kas see on ikka kõige kangem test, nagu mulle tundunud oli. Sealsed tegijaid tunduvadki olevat kõige-kõiged. Ja ma tahtsin kõige-kõiget, sest sõidame nii palju ja auto pole just uus. 

Nii on jäi kogu maailma turvatoolidest alles vaid kaheksa firma oma, nii mõnelgi mitu mudelit. Guugeldasin, kas ja kust neid Eestis saab, võrdlesin hindu. Peale jäid BeSafe Izi Plus ja Axkidi Minikid, Rekid või Wolmax/Move. Concord jooksis ka poodidest  läbi, aga ühe neist gruppidest seinal rippus ühe Concordi (pole sama mudel, mis Plus Testi läbis) kuulutus, et on vaja saata oma tootekood vms. Ma ei saanudki päriselt aru, mis värk sellega oli, aga otsustsain selle firma välistada. Ehk on see väga pealiskaudne ja mõttetu, aga siiski, kui on valik, miks mitte valida.

Vaatasin erinevate veebipoodide valikust sobivaid mudeleid, toone, hindu, tasu kohaletoomise eest jms. Plaan oli tool välja valida ja tellida. Tartu beebiasjade poed on Plus Testi läbinud tooliest mu meelest täiesti tühjad, st neid pole valikuski. 

Juhtus aga nii, et isa pidi Tallinna minema ja otsustasin spontaanselt, et lähen ka kaasa ning katsun ka neid toole. Olen väga õnnelik, et nii tegin. BeSafe Izi Plus ja Axkid Minikid olid ühes lasteasjade poes kõrvuti ja Minikid tundus mulle suurem, ruumikam, kauamängivam, lihtsam ja loogilisem. Samas, poes oli toole siiski vähe ja Axkidi Move'i, mida kindlasti katsuda tahtsin, polnud. Aga Izi Plusi tõmbasin pärast sellega tutvumist maha, ei tundunud mugav ja tundus, et lapse peab seal küll lühemat aega vastu kui Minikidis. Samas ei osanud müüja mitte kummagi seadistust muuta ega meile õpetada. MInu jaoks on selline oskamatus suur no-no. Maksan ju nii palju! Seiklesime siis aga edasi. Käisime vaatamas Pärnu mnt lasteasjade poode ja pean kohe ütlema, et ühes poes, kus Plus Testi läbinud Maxi-Cosit katsuda tahtsin, oli müüja nii üleolev ja ebameeldiv, et tulin sealt nii kiiresti tagasi, kui vähegi sain. Kahjuks või õnneks ma poe nime ei mäleta. 

Siis plaanisin minna Beebimaailma toole näppima, aga kui kohale jõudsime, selgus, et poe seinu värvitakse üle ja seal pole mingit elu. Just mõni päev enne seda olin kodukat vaadanud ja ma ei mäleta, et seal vastavat infot olnud oleks. Mõtle, kui sealt tol samal päeval tellinud olekisn? Mida iganes, tõesti. Tegin isale nalja, et koht, kus leian pädevad ja toredad müüjad, sealt ostan tooli ära. Poole päeva oli aga läbi ja masendus oli juba päris suur. Tegime lühikesed Circle K hot dog'i peatuse ja guugeldasin veidi veel. Leidsime Karupoeg Puhhi poe telefoninumbri ja kuigi koduka järgi neil ühtki Plus Testi läbinud tooli valikus pole, otsustasin siiski helistada. Selgus, et neil polegi seda, mida tahtsin, see-eest andsid nad beebipood.ee aadressi, et neil pidavat midagi showroom'i sarnast olema. Läksime sinna, nägin aknast hunnikut toole ja olin maru rahul. Siis katsusin aga ust - kinni. Olin juba niigi vihane väheste poodide, nõmedate ja oskamatute müüjate peale ja siis see ka veel. Hetke pärast tuli üks härra uksele ja ütles,et nad on täitsa avatud. Astusin sisse ja tundsin ennast nii õnnelikuna: reas olid Axkid Minikid 2.0, mida olin vaadanud, Move, mis on Minikidist ligi sada eurot soodsam, ja mõlemast kallim Rekid, mis käib isofixiga. Kõik uued mudelid, mis on Plus Testi favoriidid.  Lisaks pakuti erinevat lisavarustust ja mis kõige tähtsam: inimesed olid huvitatud oma poe toodete müümisest! Kohe osati mulle näidata, kuidas toole installida, miks on üks parem kui teine jms. Move oli ligi 100 eurot odavam kui Minikid, vahe on selles, et Minikidil liigub peatugi koos rihmadega, Move'i puhul tuleb neid eraldi liigutada. Ilmselt pole see tõsi, aga Move tundus nagu väiksem. Rekid oli sel ajal väga hea hinnaga, aga kuna mu auto isofixi kinnitused on nii veidrad, ei julgeks ma seda osta. Niisiis jäi lemmikuks Minikid. Värvivalik oli tõesti lai. Valisin rohelise. Tingisime natukene ka ja saime peegli kaasa. Ka vana peegli pidin ära andma ja hea ongi, sest Axkidi peegel, millega seljaga sõidu suunas reisivat beebit luurata, on nii hea! Selle nurk on kuidagi nii, et paistab enamik kehast, mitte vaid nägu. 

See, et laps hakkab sõitma seljaga sõidusuunas, oli kindel otsus. Ohutus ennekõike. Talle meedlis turvahäll, ta poelgi näoga sõidu suunas ju kunagi sõitnud - ei teagi millest ilma jääb. Lisaks armastab ta juba alates sünnist jalgu kuskile kõrgemale toppida, seljatugi on selleks ideaalne. Lisaks on ju liikvel kõlakas, et näoga sõidu suunas olevad toolid keelatakse ära. Nii suurt summat tahaks ikka mõne järgmise potentsiaalse lapse jaoks ka kasutada.  Siiski tellin vist juurde kaldenurga reguleerija, sest laps on toolis küll väga rahul, ag mulle tundub, et Tartu-Paide on piisavalt pikk sõit, et tal oleks mõnus veidi lebomas olla. Meie auto tagaistmed on täpselt sellise kujuga ka, et põlvede juures kõrgem ja seljatoaga ristumisel madalam, ja väga pehme on see ka. 

Sodi auto põrandal on eriti kunstiline, eks.
Tooli autosse paigaldamine polnud mingi kunst, aga aega läks muidugi palju, sest mängisin ju esimest korda. Laps on rahul ja mina olen ka. Lõpuks läkski nii, nagu ütlesin: ostan neilt, kes on huvitatud oma toote müümisest! Ehk siis beebipood.ee, palju LIKE'e teie poole.

PS Mulle meeldis, et seal müüdi ka Twistshake'i lutipudeleid, termoseid ja just seda, mida kõige rohkem vajasin - uusi lutipudeli lutte. JA lõpuks üks ilus pilt ka! 
Eelmine
Beebipildid vol3
Järgmine
Mida panna pisipõnnile selga sügisel ja varatalvel?

Lisa kommentaar

Email again: